SEALLL Logo Zeehond
Home

Change language:   |   |   |   |   |   | 

SEALLL SITESINE HOSGELDINIZ

Yetiskin Yasam Boyu Egitimi’nde Öz-degerlendirme

SEALLL YBE (Yasam Boyu Egitim)’de ögretme ve ögrenme kalitesi ile organizasyon kalitesi ve yönetimi öz-degerlendirmeyi destekleyerek gelistirmeyi amaçlamaktadir. Proje YBE-örgütlerinde tüm “oyuncularin” ögretme, ögrenme ve yönetimlerini kendilerinin degerlendirmesi için destek olmayi istemektedir.

Bu internet sitesinde degerlendirme kutucuklari sunan baska hazir yapilmis bir degerlendirme formu bulmayacaksiniz. Bunun yerine, kendi organisayonunuzda öz-degerlendirme kültürünü tanitmaniza ve kendi öz-degerlendirme süreçlerinizi yaratmaniza yardimci olacak bir kisim araç bulacaksiniz.

SEALLL öz-degerlendirmeye bir ögrenme süreci olarak odaklanmaktadir. Dolayisiyla, asagidan yukariya isleyen bir yöntem ve herkese kendi degerlendirmesi için yol gösterme SEALLL’un kaliteye verdigi öneme isaret etmektedir.

SEALLL tarafindan desteklenen uygulama araci, öz-degerlendirmenin çok oyunculu bir durumda bir diyalog araci olarak kullanildigi modüler bir çerçeveden baslar. Kurumdaki görevliler, ögretmenler ve ögrenciler arasinda bir diyalog ve kurum ile disaridaki ilgili aktörlerle diyalog öz-degerlendirme için baslangiç noktasidir.

Bu sitenin sundugu hizmetler:

Site navigasyonu Ingilizce olmasina karsin, materyallerin büyük bir kismi projede yer alan ülkelerin dillerine çevrilmistir veya çevrilecektir. (NL, DE, LT, SE, PL, TR)

Sitenin kütüphane bölümündeki tüm arkaplan metinleri Ingilizce’dir. Ancak projenin bitis tarihi olan 30 Eylül 2007 de projede yer alan ülkelerin dillerinde yer alacaktir.

Öz-degerlendirme süreçlerinin örnekleri “baslatici” nin yatay (en üst) eksende, “konu basligi”nin dikey (sol) eksende yer aldigi bir matris içinde sunulmustur. Böylelikle örnekler “kim” ve “ne” sorusuna göre siralanmistir. Bu örnekler uluslararasi konferanslarda, hizmet-içi egitim günlerinde veya üye kuruluslarin sahalarinda olusturuldugu için genellikle Ingilizcedir. Bununla birlikte projede yer alan ülkelerin anadilinde de örnekler vardir.

sealll.eu, webmaster , [ xhtml ]